Teams Men - Main Draw

Overview

Teams Men - Main Draw

Pos. Country Team Name Player 1 Player 2 Entry Pts. Entry Tech. Pts. Seed Pts. Seed Tech. Pts.
1 LAT   Samoilovs/Smedins Aleksandrs Samoilovs Janis Smedins 3100 5038 3100 5038
2 ITA   Ranghieri/Carambula Alex Ranghieri Adrian Ignacio Carambula Raurich 2570 3484 2550 3784
3 GER   Böckermann/Flüggen Markus Böckermann Lars Flüggen 2020 3214 2210 3564
4 MEX   Virgen/Ontiveros Juan Virgen Lombardo Ontiveros 2080 3800 2080 3750
5 CHI   Grimalt E./Grimalt M. Esteban Grimalt Marco Grimalt 2040 4144 2040 4324
6 POL   Losiak/Kantor Bartosz Losiak Piotr Kantor 1860 3908 1860 4148
7 VEN   Fañe/Henriquez Jesus Villafañe Jackson Henriquez 1856 4808 1856 4928
8 TUR   Gögtepe V./Giginoglu Volkan Gögtepe Murat Giginoglu 1740 3360 1740 3060
9 LAT   Plavins/Regza Martins Plavins Haralds Regza 1834 3584 1822 3544
10 ITA   Rossi/Caminati Enrico Rossi Marco Caminati 1562 2343 1562 2283
11 RUS   Stoyanovskiy/Yarzutkin Oleg Stoyanovskiy Artem Yarzutkin 1328 1542 1498 1822
12 GER   Holler/Schröder Tim Holler Jonas Schröder 1396 1490 1396 1490
13 ESP   Marco/García Francisco Alfredo Marco Christian García 1368 3330 1368 2880
14 BEL   Koekelkoren/van Walle Dries Koekelkoren Tom van Walle 1296 2072 1344 2312
15 NOR   Hordvik/Usken Oivind Hordvik Bjarte Usken 1279 1964 1259 2084
16 POL   Kosiak/Rudol Maciej Kosiak Maciej Rudol 1228 2492 1228 2312
17 DEN   Kildegaard/Abell WC Peter Dilling Kildegaard Andersen Kristoffer Abell 1223 1858 1223 1858
18 CAN   Pedlow/O'Gorman Sam Pedlow Grant O'Gorman 1084 1714 1184 1714
19 USA   Slick/Burik Stafford Slick Mark Edwin Burik 1173 1314 1173 1314
20 AUT   Kunert/Dressler Thomas Kunert Christoph Dressler 972 1518 1164 1646
21 FRA   Daguerre/Salvetti Jean-Baptiste Daguerre Yannick Salvetti 1204 2688 1160 2688
22 ENG   Gregory/Sheaf Chris Gregory Jake Sheaf 1136 2290 1136 2290
23 ESP   Tomás/Menéndez Francisco Tomás César Menéndez Ortego 1204 1386 1084 1266
24 RUS   Hudyakov/Bykanov Maksim Hudyakov Ruslan Bykanov 951 991 993 1033
25 NOR   Eithun/Tvinde Geir Eithun Lars Fredrik Tvinde 992 2208 992 2088
26 LAT   Tocs/Finsters Edgars Tocs Rihards Finsters 880 942 956 1026
27 TUR   Urlu/Mermer Safa Urlu Hasan Huseyin Mermer 904 1179 904 1179
28 ISR   Faiga/Hilman Sean Faiga Ariel Hilman 1060 2152 880 2092
29 USA   Olson/Lorenz Derek Olson Martin Lorenz 719 971 635 775
30 TUR   Baysal/Nurettin WC Yasin Baysal Ali Osman Nurettin 429 429 429 429
31 KAZ   Babichev/Kuleshov Babichev Alexandr Alexey Kuleshov 384 399 384 399
32 CZE   Kufa, D./Lenc David Kufa David Lenc 166 166 166 166