Teams Men - Qualification

Overview

Teams Men - Qualification

Pos. Country Team Name Player 1 Player 2 Entry Pts. Entry Tech. Pts. Seed Pts. Seed Tech. Pts.
1 CAN   Pedlow/O'Gorman Sam Pedlow Grant O'Gorman 1084 1714 1184 1714
2 AUT   Kunert/Dressler Thomas Kunert Christoph Dressler 972 1518 1164 1646
3 SRB   Basta/Kolaric Stefan Basta Lazar Kolaric 1084 1236 1084 1236
4 NOR   Kvamsdal/Sørum, C. Kvamsdal Morten Christian Sandlie Sørum 1083 1402 1083 1402
5 RUS   Hudyakov/Bykanov Maksim Hudyakov Ruslan Bykanov 951 991 993 1033
6 NOR   Eithun/Tvinde Geir Eithun Lars Fredrik Tvinde 992 2208 992 2088
7 CZE   Dumek/Kufa, R. Jan Dumek Robert Kufa 984 1542 984 1542
8 AUT   Eglseer/Müllner Peter Eglseer Daniel Müllner 1092 2178 960 2240
9 CHN   Li Zhuoxin/Li Zhuoxin Li Jian Li 1060 1209 958 1107
10 LAT   Tocs/Finsters Edgars Tocs Rihards Finsters 880 942 956 1026
11 CHN   HA Likejiang/Bao J. Likejiang Ha Jian Bao 1052 1093 892 933
12 ISR   Faiga/Hilman Sean Faiga Ariel Hilman 1060 2152 880 2092
13 RUS   Liamin/Barsuk Nikita Liamin Dmitri Barsuk 1052 1942 852 1542
14 AUS   Court/Schumann Joshua Court Damien Schumann 820 884 848 1052
15 SUI   Kissling, J./Krattiger Jonas Kissling Marco Krattiger 825 1586 825 1586
16 AUT   Hupfer/Hörl Daniel Hupfer Julian Hörl 720 932 720 936
17 UKR   Gordieiev/Babich Iaroslav Gordieiev Mykola Babich 521 581 703 763
18 UKR   Denin/Denysenko Oleksii Denin Denys Denysenko 635 677 663 705
19 VEN   Peter/Golindano Rolando Hernandez Jonathan Golindano 594 594 654 654
20 USA   Olson/Lorenz Derek Olson Martin Lorenz 719 971 635 775
21 ITA   Tomatis/Colaberardino Andrea Tomatis Luca Colaberardino 616 620 616 620
22 RUS   Sivolap/Velichko Maxim Sivolap Igor Velichko 376 376 600 600
23 ITA   Galli M./Morichelli Matteo Galli Federico Morichelli 565 568 565 568
24 KAZ   Babichev/Kuleshov Babichev Alexandr Alexey Kuleshov 384 399 384 399
25 AUT   Wutzl/Frühbauer S. Jörg Wutzl Simon Frühbauer 354 362 378 408
26 RSA   Williams/Stemmet Leo Williams Clinton Stemmet 360 360 360 360
27 GER   Schneider/Betzien Mirko Schneider Max Betzien 352 352 352 352
28 TUR   Kavuzlu/Gögtepe H. QWC Emir Kavuzlu Hakan Gögtepe 305 307 305 307
29 SUI   Métral/Zandbergen Quentin Métral Michiel Zandbergen 178 178 178 178
30 CZE   Kufa, D./Lenc David Kufa David Lenc 166 166 166 166
31 GER   Bergmann/Harms, Y. Philipp Arne Bergmann Yannick Harms 112 112 112 112
32 QAT   Ahmed/M. ESSAM Ahmed Tijan Assam Ahmed Mahmoud 21 21 105 105