Teams Men - Main Draw

Overview

Teams Men - Main Draw

Pos. Country Team Name Player 1 Player 2 Entry Pts. Entry Tech. Pts. Seed Pts. Seed Tech. Pts.
1 GER   Böckermann/Flüggen Markus Böckermann Lars Flüggen 2470 4304 2470 4304
2 MEX   Virgen/Ontiveros Juan Virgen Lombardo Ontiveros 2390 4300 2410 4620
3 ITA   Ingrosso M./Ingrosso P. Matteo Ingrosso Paolo Ingrosso 2220 3336 2220 3336
4 FRA   Krou/Rowlandson Youssef Krou Edouard Rowlandson 2070 3656 2070 3656
5 POL   Kadziola/Szalankiewicz Michal Kadziola Jakub Szalankiewicz 2020 3028 2020 3028
6 LAT   Plavins/Regza Martins Plavins Haralds Regza 1870 4016 1870 4016
7 POL   Losiak/Kantor Bartosz Losiak Piotr Kantor 1860 4688 1860 4688
8 IRI   Salemi B. /Raoufi R. Bahman Salemiinjehboroun Rahman Raoufi 776 776 776 776
9 AUS   Kapa/McHugh Isaac Kapa Christopher McHugh 1860 2188 1860 2200
10 TUR   Giginoglu/Gögtepe V. Murat Giginoglu Volkan Gögtepe 1740 3360 1740 3360
11 RUS   Stoyanovskiy/Yarzutkin Oleg Stoyanovskiy Artem Yarzutkin 1656 2146 1656 2146
12 VEN   Fañe/Henriquez Jesus Villafañe Jackson Henriquez 1636 4916 1636 4656
13 GER   Windscheif/Fuchs Stefan Windscheif Sebastian Fuchs 1624 2790 1624 2790
14 CAN   Pedlow/O'Gorman Sam Pedlow Grant O'Gorman 1590 2344 1590 2344
15 BEL   Koekelkoren/van Walle Dries Koekelkoren Tom van Walle 1464 2852 1464 2852
16 AUT   Kunert/Dressler Thomas Kunert Christoph Dressler 1432 1926 1432 1926
17 POL   Kosiak/Rudol Maciej Kosiak Maciej Rudol 1356 2672 1356 2672
18 QAT   Jefferson/Cherif Jefferson Santos Pereira Cherif Younousse 1352 1702 1352 1718
19 AUT   Huber A./Seidl Rob. Alexander Huber Robin Seidl 1314 2598 1314 2598
20 NOR   Hordvik/Usken Oivind Hordvik Bjarte Usken 1310 2192 1310 2192
21 NOR   Horrem/Eithun Iver Andreas Horrem Geir Eithun 1306 2705 1306 2705
22 NOR   Kvamsdal/Sørum, C. Kvamsdal Morten Christian Sandlie Sørum 1047 1673 1047 1673
23 ENG   Sheaf/Gregory Jake Sheaf Chris Gregory 1038 1992 1038 1992
24 TUR   Mermer/Urlu Hasan Huseyin Mermer Safa Urlu 948 1277 948 1277
25 CHN   Li Zhuoxin/Li Zhuoxin Li Jian Li 936 1167 936 1167
26 RUS   Liamin/Barsuk Nikita Liamin Dmitri Barsuk 903 1572 903 1572
27 CHN   HA Likejiang/Bao J. Likejiang Ha Jian Bao 832 933 832 933
28 AUT   Hupfer/Hörl Daniel Hupfer Julian Hörl 600 760 600 760
29 IRI   Houshmand/A. Pourasgari Saber Hoshmand Abbas Pourasgari 488 488 488 488
30 CHN   CH. Chen/Zhang Lizeng Cheng Chen Lizeng Zhang 240 241 240 241
31 IRI   A. Mirzaali/Sansabli WC Abolhamed Mirzaali Ebrahim Sansabli 0 0 0 0
32 IRI   V.Nikoufar/A.Amaniyan WC Vahid Nikoufar Abdolaziz Amaniyan 0 0 0 0