Teams Men - Qualification

Overview

Teams Men - Qualification

Pos. Country Team Name Player 1 Player 2 Entry Pts. Entry Tech. Pts. Seed Pts. Seed Tech. Pts.
1 POL   Losiak/Kantor Bartosz Losiak Piotr Kantor 1860 4688 2080 5388
2 RUS   Stoyanovskiy/Yarzutkin Oleg Stoyanovskiy Artem Yarzutkin 1656 2146 1910 2596
3 USA   Burik/Bourne Mark Edwin Burik Tri Bourne 1908 2738 1908 2738
4 LAT   Plavins/Regza Martins Plavins Haralds Regza 1870 4016 1870 4376
5 USA   Doherty/Mayer Ryan Doherty John Mayer 1840 1900 1840 1900
6 VEN   Fañe/Henriquez Jesus Villafañe Jackson Henriquez 1756 4656 1770 4144
7 QAT   Jefferson/Cherif Jefferson Santos Pereira Cherif Younousse 1392 1742 1762 2242
8 CAN   Pedlow/O'Gorman Sam Pedlow Grant O'Gorman 1634 2344 1754 2764
9 TUR   Giginoglu/Gögtepe V. Murat Giginoglu Volkan Gögtepe 1740 3376 1740 3676
10 GER   Windscheif/Fuchs Stefan Windscheif Sebastian Fuchs 1634 2790 1700 3270
11 ITA   Caminati/Rossi Marco Caminati Enrico Rossi 1562 2282 1572 2450
12 BEL   Koekelkoren/van Walle Dries Koekelkoren Tom van Walle 1508 2852 1524 3092
13 SUI   Gabathuler/Gerson Philip Gabathuler Mirco Gerson 1500 2740 1500 2860
14 SUI   Beeler/Strasser Nico Beeler Alexei Strasser 1394 2066 1394 2126
15 ARG   Bianchi/Azaad Pablo Bianchi Julian Amado Azaad 1116 1404 1378 1688
16 DEN   Kildegaard/Abell Peter Dilling Kildegaard Andersen Kristoffer Abell 1340 2028 1340 2088
17 ARG   Mehamed/Capogrosso Ian Mehamed Nicolás Capogrosso 1372 1700 1316 1536
18 BRA   Saymon/Guto QWC Saymon Barbosa Santos Gustavo Albrecht Carvalhaes 1056 1080 1300 1360
19 KAZ   Dyachenko/Sidorenko Alexandr Dyachenko Alexey Sidorenko 1228 2166 1228 2306
20 LAT   Finsters/Tocs Rihards Finsters Edgars Tocs 1204 1544 1204 1544
21 RUS   Liamin/Barsuk Nikita Liamin Dmitri Barsuk 913 1572 1203 2052
22 ISR   Faiga/Hilman Sean Faiga Ariel Hilman 1118 1924 1118 1984
23 FRA   Salvetti/Daguerre Yannick Salvetti Jean-Baptiste Daguerre 1082 2175 1082 2175
24 ENG   Gregory/Sheaf Chris Gregory Jake Sheaf 1038 1992 1078 2172
25 AUT   Eglseer/Müllner Peter Eglseer Daniel Müllner 1062 2126 1062 2126
26 TUR   Mermer/Urlu Hasan Huseyin Mermer Safa Urlu 952 1279 1008 1519
27 USA   Olson/Casebeer Derek Olson Jeremy Casebeer 851 871 866 901
28 KAZ   Kuleshov/Yakovlev Alexey Kuleshov Dmitriy Yakovlev 694 918 814 1108
29 AUT   Ermacora/Pristauz Martin Ermacora Moritz Pristauz 691 697 794 817
30 BRA   Vinicius/Allison Vinicius Rezende Costa Freitas Allison Cittadin Francioni 908 910 700 700
31 NOR   Moen/Opsahl Jan Erik Moen Stian Opsahl 515 517 544 577
32 QAT   Júlio/Ahmed Júlio César Do Nascimento Júnior Ahmed Tijan 221 221 245 251