Teams Men - Main Draw

Overview

Teams Men - Main Draw

Pos. Country Team Name Player 1 Player 2 Entry Pts. Entry Tech. Pts. Seed Pts. Seed Tech. Pts.
1 BRA   Alison/Bruno Schmidt Alison Cerutti Bruno Oscar Schmidt 4920 7056 4400 7616
2 NED   Brouwer/Meeuwsen Alexander Brouwer Robert Meeuwsen 3170 5586 3490 5946
3 USA   Lucena/Dalhausser Nicholas Lucena Philip Dalhausser 3220 7050 3300 7410
4 USA   Gibb/Patterson Jacob Gibb Casey Patterson 3080 5960 3160 5960
5 LAT   Samoilovs/Smedins Aleksandrs Samoilovs Janis Smedins 2740 6430 3060 7590
6 CAN   Schalk/Saxton Chaim Schalk Ben Saxton 2840 5160 2920 5280
7 POL   Losiak/Kantor Bartosz Losiak Piotr Kantor 2840 7388 2900 6788
8 CRO   Zeljkovic/Silic Ivan Zeljkovic Filip Silic 486 486 752 862
9 ESP   Herrera/Gavira Pablo Herrera Allepuz Adrián Gavira Collado 2900 5592 2860 5592
10 BRA   Pedro Solberg/Evandro Pedro Solberg Evandro Gonçalves Oliveira Júnior 3170 5562 2730 5242
11 NED   Nummerdor/Varenhorst Reinder Nummerdor Christiaan Varenhorst 3240 6220 2700 5380
12 BRA   Álvaro Filho/Vitor Felipe Álvaro Morais Filho Vitor Gonçalves Felipe 2390 3238 2630 3798
13 USA   Hyden/Bourne John Hyden Tri Bourne 2690 5880 2570 6040
14 MEX   Virgen/Ontiveros Juan Virgen Lombardo Ontiveros 2570 6440 2560 6360
15 AUT   Doppler/Horst Clemens Doppler Alexander Horst 2920 4712 2500 4272
16 ITA   Ranghieri/Carambula Alex Ranghieri Adrian Ignacio Carambula Raurich 2530 5886 2440 6446
17 POL   Fijalek/Prudel Grzegorz Fijalek Mariusz Prudel 2480 5956 2440 5676
18 BRA   Guto/Saymon Gustavo Albrecht Carvalhaes Saymon Barbosa Santos 1880 2856 2240 3616
19 GER   Walkenhorst/Matysik Alexander Walkenhorst Kay Matysik 2299 3678 2089 3398
20 AUT   Huber A./Seidl Rob. WC Alexander Huber Robin Seidl 1810 4108 2070 4644
21 POL   Kadziola/Szalankiewicz Michal Kadziola Jakub Szalankiewicz 1970 4598 1850 5298
22 ITA   Ingrosso M./Ingrosso P. Matteo Ingrosso Paolo Ingrosso 2140 4336 1820 3820
23 AUT   Kunert/Dressler Thomas Kunert Christoph Dressler 1552 3356 1812 3916
24 BRA   Ricardo/Andre Ricardo Alex Costa Santos Andre Loyola Stein 1860 2920 1710 2900
25 SUI   Gerson/Strasser Mirco Gerson Alexei Strasser 1426 2930 1636 3170
26 NOR   Hordvik/Usken Oivind Hordvik Bjarte Usken 1487 2672 1618 2899
27 POL   Bryl/Kujawiak Michal Bryl Kacper Kujawiak 1431 2306 1504 2654
28 NOR   Sørum, C./Eithun Christian Sandlie Sørum Geir Eithun 1466 2967 1466 3084
29 ESP   Marco/García Francisco Alfredo Marco Christian García 1220 2724 1410 3186
30 AUT   Winter/Petutschnig Tobias Winter Lorenz Petutschnig 1112 1360 1164 1700
31 SLO   Zemljak/Pokeršnik WC Nejc Zemljak Jan Pokeršnik 320 322 708 718
32 CRO   Karaula/Jercic Kresimir Karaula Marin Jercic 24 24 24 24