Teams Men - Main Draw

Overview

Teams Men - Main Draw

Pos. Country Team Name Player 1 Player 2 Entry Pts. Entry Tech. Pts. Seed Pts. Seed Tech. Pts.
1 POL   Losiak/Kantor Bartosz Losiak Piotr Kantor 2680 6668 2840 6668
2 BRA   Alison/Bruno Schmidt Alison Cerutti Bruno Oscar Schmidt 4700 7136 4480 7256
3 USA   Gibb/Patterson Jacob Gibb Casey Patterson 3320 6120 2960 6200
4 ESP   Herrera/Gavira Pablo Herrera Allepuz Adrián Gavira Collado 2780 5852 2900 5712
5 CAN   Schalk/Saxton Chaim Schalk Ben Saxton 2840 5640 2840 5160
6 LAT   Samoilovs/Smedins Aleksandrs Samoilovs Janis Smedins 2880 6250 2740 6790
7 BRA   Pedro Solberg/Evandro Pedro Solberg Evandro Gonçalves Oliveira Júnior 3170 6402 2730 5122
8 AUT   Doppler/Horst Clemens Doppler Alexander Horst 2920 5192 2660 4592
9 USA   Hyden/Bourne John Hyden Tri Bourne 2810 6240 2510 5800
10 POL   Fijalek/Prudel Grzegorz Fijalek Mariusz Prudel 2720 5916 2480 5676
11 ITA   Ranghieri/Carambula Alex Ranghieri Adrian Ignacio Carambula Raurich 2730 6406 2440 6166
12 BRA   Álvaro Filho/Vitor Felipe Álvaro Morais Filho Vitor Gonçalves Felipe 2390 3478 2390 3318
13 RUS   Stoyanovskiy/Yarzutkin Oleg Stoyanovskiy Artem Yarzutkin 1910 3362 1910 3322
14 BRA   Guto/Saymon Gustavo Albrecht Carvalhaes Saymon Barbosa Santos 1880 2776 1880 3056
15 POL   Kadziola/Szalankiewicz Michal Kadziola Jakub Szalankiewicz 2130 4138 1850 4938
16 LAT   Plavins/Regza Martins Plavins Haralds Regza 1830 5170 1830 5472
17 CAN   Pedlow/O'Gorman Sam Pedlow Grant O'Gorman 1830 4374 1830 4214
18 ITA   Ingrosso M./Ingrosso P. Matteo Ingrosso Paolo Ingrosso 2080 4196 1820 3936
19 BRA   Ricardo/Andre Ricardo Alex Costa Santos Andre Loyola Stein 1900 3240 1730 2840
20 POL   Kosiak/Rudol WC Maciej Kosiak Maciej Rudol 1600 3332 1640 3592
21 USA   Allen/Brunner William Allen Theodore Brunner 1644 2234 1564 2194
22 GRE   Kotsilianos/Zoupanis Georgios Kotsilianos Nikos Zoupani 1554 2314 1554 2654
23 NOR   Hordvik/Usken Oivind Hordvik Bjarte Usken 1536 2896 1539 2724
24 POL   Bryl/Kujawiak WC Michal Bryl Kacper Kujawiak 1431 2286 1501 2510
25 SUI   Gabathuler/Gerson Philip Gabathuler Mirco Gerson 1520 3044 1460 2604
26 SUI   Beeler/Strasser Nico Beeler Alexei Strasser 1414 2540 1392 2734
27 RUS   Bykanov/Koshkarev Ruslan Bykanov Yaroslav Koshkarev 1308 1670 1362 1708
28 ISR   Faiga/Hilman Sean Faiga Ariel Hilman 1238 2032 1252 2240
29 LAT   Finsters/Tocs Rihards Finsters Edgars Tocs 1216 2334 1244 2447
30 ESP   Marco/García Francisco Alfredo Marco Christian García 1220 2892 1180 2804
31 AUT   Winter/Petutschnig Tobias Winter Lorenz Petutschnig 1112 1400 1112 1500
32 ESP   Tomás/Menéndez Francisco Tomás César Menéndez Ortego 1084 1326 1028 1270