Teams Men - Main Draw

Overview

Teams Men - Main Draw

Pos. Country Team Name Player 1 Player 2 Entry Pts. Entry Tech. Pts. Seed Pts. Seed Tech. Pts.
1 USA   Lucena/Dalhausser Nicholas Lucena Philip Dalhausser 3520 7720 3520 7000
2 LAT   Samoilovs/Smedins Aleksandrs Samoilovs Janis Smedins 3660 7826 3660 7466
3 BRA   Pedro Solberg/Evandro Pedro Solberg Evandro Gonçalves Oliveira Júnior 3290 4882 3290 4522
4 USA   Gibb/Patterson Jacob Gibb Casey Patterson 3280 5480 3280 5320
5 POL   Kantor/Losiak Piotr Kantor Bartosz Losiak 3060 6648 3060 6600
6 ESP   Herrera/Gavira Pablo Herrera Allepuz Adrián Gavira Collado 3060 5332 2780 4500
7 BRA   Guto/Andre Gustavo Albrecht Carvalhaes Andre Loyola Stein 2530 4049 2530 3921
8 MEX   Virgen/Ontiveros Juan Virgen Lombardo Ontiveros 2490 6260 2490 5740
9 USA   Hyden/Bourne John Hyden Tri Bourne 2450 5680 2450 5320
10 POL   Prudel/Fijalek Mariusz Prudel Grzegorz Fijalek 2440 5216 2440 4840
11 BRA   Álvaro Filho/Vitor Felipe Álvaro Morais Filho Vitor Gonçalves Felipe 2390 3958 2390 3398
12 CAN   Pedlow/O'Gorman Sam Pedlow Grant O'Gorman 2160 5104 2160 4800
13 RUS   Stoyanovskiy/Yarzutkin Oleg Stoyanovskiy Artem Yarzutkin 2150 3842 2150 3842
14 CAN   Binstock/Schachter Josh Binstock Sam Schachter 2100 4060 1980 3700
15 CHI   Grimalt E./Grimalt M. Esteban Grimalt Marco Grimalt 2160 4132 1900 3392
16 POL   Kadziola/Szalankiewicz Michal Kadziola Jakub Szalankiewicz 1850 4570 1850 4328
17 LAT   Plavins/Regza Martins Plavins Haralds Regza 1840 5742 1840 5374
18 GER   Erdmann/Poniewaz B. Jonathan Erdmann Bennet Poniewaz 1835 3204 1823 2936
19 USA   Crabb Ta./Crabb Tr. WC Taylor Crabb Trevor Crabb 1812 2780 1812 2740
20 ITA   Ranghieri/Caminati Alex Ranghieri Marco Caminati 1772 3541 1772 3521
21 POL   Bryl/Kujawiak Michal Bryl Kacper Kujawiak 1764 3018 1764 2736
22 BEL   Koekelkoren/van Walle Dries Koekelkoren Tom van Walle 1722 3978 1722 3754
23 AUS   Court/Schumann Joshua Court Damien Schumann 1482 1772 1482 1772
24 CAN   Wheelan/Plantinga Cameron Wheelan Michael Plantinga 1444 1910 1444 1994
25 CAN   Redmann/Humana-Paredes Christian Redmann Felipe Humana-Paredes 1146 1346 1286 1626
26 USA   Allen/Brunner William Allen Theodore Brunner 1304 1564 1264 1404
27 SUI   Kissling, J./Krattiger Jonas Kissling Marco Krattiger 975 1644 937 1374
28 USA   Burik/Slick R Mark Edwin Burik Stafford Slick 1052 1121 936 955
29 BRA   Thiago/George Thiago Dealtry Barbosa Geroge Souto Maior Wanderley 885 891 885 890
30 GER   Dollinger A./Schümann Armin Dollinger Lorenz Schümann 872 1065 872 1057
31 GER   Windscheif/Backhaus WC Stefan Windscheif Tilo Backhaus 810 1519 810 810
32 FRA   Thiercy/Di Giantommaso Maxime Thiercy Romain Di Giantommaso 708 743 648 663